Aktualności

29. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2022-05-05 09:56

10.11.2022 Powiat Karkonoski

Podsumowanie 28. Forum

2021-11-22 12:00

28. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm

2021-05-17 01:10

Zapraszamy do udziału w 28. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm

Termin: 04.11.2021r.
Miejsce: Platinum Mountain Hotel & Spa
ul. Kilińskiego 15B, 58-580 Szklarska Poręba

Przemysł przyszłości – Wyzwania i możliwości dla MŚP na trójstyk granic

2019-12-04 02:56

Zwiększenie wydajności, nowe technologie, integracja systemów. Dla zwykłego człowieka brzmi kosmicznie, ale właśnie z tym muszą się zmierzyć przedsiębiorcy chcący sprostać wyzwaniom Przemysłu 4.0. Ten dotyczy nie tylko technologii, ale też nowych sposobów pracy, a przede wszystkim roli ludzi w przemyśle oraz umiejętności zachowania równowagi pomiędzy współdziałaniem człowieka i maszyny.

26. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2019-08-21 08:25

Zapraszamy do udziału w 26. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm
„Przemysł przyszłości – szansą dla przedsiębiorców”

Termin: 27.11.2019r.
Miejsce: Green Mountain Hotel & Apartments (ul. Sarnia 21, 58-540 Karpacz)

Rekordowe Forum

2018-10-30 11:00

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm organizowane przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, to największa giełda kooperacji w Regionie. Tegoroczne odbyło się w 24 października 2018 roku w Szklarskiej Porębie. Impreza służy przede wszystkim mikro, małym i średnim firmom do spotykają się, poznania oferty, nawiązania kontaktów a w konsekwencji współpracy. Forum to spotkanie przedstawicieli m.in. takich branż jak: motoryzacyjna, elektroniczna, energetyczna, budowa maszyn i urządzeń, elektrotechniczna, inżynieria środowiska, logistyczna, IT.

25. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2018-07-09 11:34

25. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

Termin: 24.10.2018

Miejsce: Szklarska Poręba

Pierwsze Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm poświęcone energii odnawialnej i nowym trendom w turystyce.

2018-05-16 12:00

Energia odnawialna i nowe trendy w turystyce. O tym będą rozmawiać Uczestnicy pierwszego „Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm”, które 27 czerwca 2018 roku odbędzie się w hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Imprezę przy wsparciu funduszy unijnych organizuje Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. To doskonała okazja dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw do prezentacji swoich możliwości, wymiany doświadczeń z branżą sąsiadujących krajów oraz pozyskania nowych kontaktów handlowych. Ale też sposobność do weryfikacji kierunku rozwoju własnej firmy, wzmocnienia jej potencjału i poznania nowych trendów. Bo świat nie stoi w miejscu.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2017-12-15 12:00

Forum KARR ma markę wśród przedsiębiorców

Ponad 400 spotkań biznesowych odbyli przedsiębiorcy uczestniczący w 24. Forum Kooperacji Firm, które Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała w tym roku w Szklarskiej Porębie. Wzięło w nim udział 130 firm z Polski, Niemiec i Czech.

Przedstawiciele biznesu mieli okazję poznać się na 15 minutowych sesjach, podczas których przedstawiali partnerom swoje pomysły na międzynarodową współpracę.
- Jesteśmy tu po raz drugi. W ubiegłym roku poznaliśmy na Forum firmę z Czech. Czeski kontrahent zajmuje się obecnie serwisowaniem naszych maszyn – mówi Beata Kłos z firmy Sitech z Polkowic. To duży dostawca foteli dla aut z koncernu Volkswagena.
- W tym roku poznałam inną interesującą firmę czeską, która specjalizuje się m.in. w spawaniu laserowym i zagadnieniach związanych z tekstyliami. Liczymy na współpracę w zakresie badania jakości naszych produktów – dodaje Beata Kłos.
Nowych kontrahentów na Forum szuka też Mariusz Fedoruk z wałbrzyskiej firmy Eco Fix – producenta opakowań z tektury. - Spotkania bezpośrednie to najlepsza forma nawiązania kontaktu, stąd nasza obecność na Forum – tłumaczy.
Do Szklarskiej Poręby przyjechali także przedstawiciele spółki spedycyjnej Droper Logistic ze Świebodzic. To już „weterani” Forum, bo są tu już po raz piąty.
- Podczas poprzednich edycji pozyskaliśmy kilku klientów, z którymi współpracujemy do dziś. Forum jest ważną inicjatywą, warto być tu obecnym - uważa Lilianna Źylska-Dłużniewska, prezes zarządu Droper Logistic. – Ważne jednak, by wcześniej przygotować się do rozmów z potencjalnymi klientami, by podczas spotkań zaproponować już konkretne rozwiązania – dodaje.
Spotkania od prawie ćwierćwiecza organizuje Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, która wspiera rozwój przedsiębiorczości na pograniczu polsko – czesko – niemieckim. Dotychczas w Forum wzięło udział ponad 3 tysiące firm.
- Początkowo były to spotkania polsko-saksońskie. Później dołączyli do nas partnerzy z Czech. W ciągu tych lat przyczyniliśmy się do rozwoju przedsiębiorczości na pograniczu, bo przecież dzisiejsze, dobre polsko –niemieckie i polsko – czeskie relacje gospodarcze nie wzięły się znikąd – mówi Piotr Miedziński, prezes zarządu KARR S.A.
Podkreśla, że Forum z biegiem lat wyrobiło sobie dobrą markę wśród managerów.
- Polscy przedsiębiorcy chętnie poszukują zagranicznych kontaktów za naszym pośrednictwem. Początkowo trudniej było zapraszać przedstawicieli biznesu z Niemiec i Czech. To się zmieniło. Obecnie ponad połowa gości to przedsiębiorcy z zagranicy. Zwiększył się też zasięg Forum. Przyjeżdżają do nas przedstawiciele nie tylko lokalnych firm. Współpracujemy już z przedsiębiorcami z całego Dolnego Śląska i innych części Polski – dodaje Miedziński.

Forum służy mikro, małym i średnim firmom do zaprezentowania ich oferty, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych. Podczas spotkania KARR zapewnia biznesowe doradztwo i tłumaczy. Udział jest dla przedsiębiorców całkowicie bezpłatny.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm współfinansowała Unia Europejska w ramach projektu „InnoCoopPolSax“, który pobudza innowacyjność gospodarczą na pograniczu polsko-saksońskim.

Projekt „Wsparcie transgranicznej i wspierającej innowację współpracy na polsko - saksońskim pograniczu” (InnoCoopPolSax - Support of innovation-oriented cross border cooperation in the Polish-Saxon border region) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

2017-11-29 09:00

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza do udziału w 24. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm, które odbędą się 29 listopada 2017 w Blue Mountain Resort, 1-go Maja 51, 58-580 Szklarska Poręba.